fbpx
Rezultati pretrage

Uspešna akcija čišćenja

Postavio admin na oktobar 15, 2019
0

Akcija čišćenja poteza Lepterija – Podgrađe, uspešno je održana u subotu, 12.10.2019. godine. Učestvovalo je više od šezdeset naših članova i drugih ljubitelja prirode različitih starosnih grupa – od dece, do penzionera.

Uspeli smo da zajedno očistimo deo od parkinga kod Izletišta Lepterija, do pećine u kanjonu Podgrađe, u ukupnoj dužini od skoro 1500m. Kanjon je bio posebno zahtevan za čišćenje, jer je veliku količinu plastičnog i metalnog otpada trebalo preneti preko same reke i velikih stena koje presecaju kanjon. Na ovom delu posebno su se istakli momci i devojke iz grupe 6KC (Đole, Marko, Nina, Jana i Nikola), kao i (malkice 🙂 starija) ekipa naših članova (Vesna, Dragana, Dejan, Darko i Vladan) koji su preko reke i stena izneli više od 30 teških džakova.

Akcija je završni deo inicijative „Za čistiju Sokobanju“ koju je podržala organizacija ORCA u okviru Inicijative „Tvoje mesto u Srbiji„.

Akciju su pomogli i :
JKP „Napredak“ – postavljanje i izvoženje kontejnera, džakovi za smeće
Šumska uprava Sokobanja – Rukavice za učesnike
TR Uzor – Osveženje za učesnike

Fotografije: Jelena Marinkovic , Jovan Radoman

Ostavite odgovor

Vaša email adresa neće biti objavljena.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Uporedite oglase